Polecamy

Polecamy

Rzeczy ciekawe nie zawsze muszą być wielkie

 Prace efektownie prezentują się w holu Gimnazjum Nr 2      Trudno nie zgodzić się z tytułową dewizą Romana Rokickiego, nauczyciela informatyki we wschowskim Gimnazjum nr 2, który cztery lata temu wpadł na pomysł stworzenia kółka fotograficznego dla uczniów gimnazjum. Na pomyśle się nie skończyło, bowiem idea ta spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i kółko działa prężnie do dzisiaj. Funkcjonuje z pożytkiem nie tylko dla uczniów, bowiem sam pan Roman, prywatnie pasjonat fotografii i podróżowania (najlepiej połączonych ze sobą), wiele wynosi z zajęć. Młodzież bowiem często wykonuje takie zdjęcia o jakich my „starzy wyjadacze” możemy pomarzyć - przekonuje. Dzieje się tak dlatego, że młodzi mają inne, świeże spojrzenie na to, co nas otacza.   

     Zajęcia w kółku fotograficznym są bardzo ciekawe. Przyświeca im zasada jaką wyznają najwięksi fotograficy, a która głosi, że owszem, sprawy techniczne są bardzo ważne, ale to człowiek robi zdjęcie. Bardzo dobry aparat nie przesądza w 100% o jakości zdjęcia. Bardzo udane kadry udaje się „złapać’ także prostym kompaktowym aparatem. Zazwyczaj zajęcia w danym tygodniu posiadają określony temat np. drzewa, kolor, zwierzęta, portrety, ludzie. Rocznie jest około 25 takich tematów. Niektóre realizowane są przez uczniów znakomicie, są jednak też takie, które sprawiają wiele trudności lub się po prostu nie udają. Przykładem tego może być temat portret. Prace przyniesione przez swoich wychowanków w tym temacie Pan Roman określił mianem zdjęć rodem z naszej-klasy. To jednak tylko nieliczne przypadki. Kilkuletnia praca kółka przynosi owoce. Uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach na poziomie regionalnym, powoli także niektórzy zaczynają przebijać się wyżej.

Roman Rokicki z dumą prezetuje sylwetki swoich wychowanków

     O tym, że nie są to czcze przechwałki Romana Rokickiego można się najlepiej przekonać, udając się na wystawę zdjęć jego wychowanków zatytułowaną „Wszyscy patrzą a tylko niektórzy widzą”. Wystawa pierwotnie planowana była w Baszcie (podobnie jak już zrealizowana w miesiącu lutym pierwsza wystawa kółka fotograficznego – a dokładniej prac Agaty Mrozkowiak), jednak nie udało się dopasować terminu i dlatego zdjęcia można podziwiać w holu Gimnazjum Nr 2 przy ulicy Zacisze 1. Organizatorzy zapraszają we wszystkie dni nauki szkolnej w godzinach od 8.00 do 17.00.

     Wystawa została ciepło przyjęta przez uczniów gimnazjum niezwiązanych z działalnością koła fotograficznego, przyciąga zresztą uwagę wszystkich wchodzących do budynku gimnazjum. Tym bardziej zapraszam. A przecież ludzi, którzy lubią fotografie, zapraszać nie trzeba. Warto poznawać świat widziany oczami innych.

Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Newsletter