Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Karolów dwóch

       W czwartek 29 listopada br. miałem okazję uczestniczyć w miłej uroczystości . Jej bohaterami było dwóch Karolów. Jeden z nich to Karol Kurpiński, drugi – Karol Muszkieta, który tego pierwszego opisał. Lata zainteresowania osobą muzyka i kompozytora z Włoszakowic zaowocowały książką pt. Kurpiński nasz współczesny. Trudu redakcyjnego przygotowania materiału podjął się Paweł Borowiec, a o finanse na książkę zatroszczył się Stanisław Waligóra, wójt gminy i jednocześnie prezes Towarzystwa Muzycznego im. Karola Kurpińskiego.

Czytaj więcej: Karolów dwóch

Nowe otwarcie

Ówczesny burmistrz Oirschot Frits Speetjens       Z przyjemnością informuję, że na wschowską scenę ngo – organizacji pozarządowych wchodzi nowe - stare stowarzyszenie. Chodzi o nowe życie dawnego Komitetu Współpracy Wschowy z Oirschot. Komitet powstał w 1992 roku i przez szereg lat stanowił platformę współpracy naszego miasta z gminą holenderską. W tamtym czasie była to współpraca specyficzna, asymetryczna, w której Holendrzy skupiali się na udzielaniu pomocy charytatywnej mieszkańcom Wschowy, więcej dając niż biorąc. Sytuacja ta ulegała stopniowym zmianom aż do chwili, gdy współpraca całkowicie wygasła. Przyczyn tego było kilka, zarówno po stronie holenderskiej jak i polskiej.

Czytaj więcej: Nowe otwarcie

Deszcz, śpiew i smoki

      Po raz kolejny wschowscy harcerze udowodnili, że potrafią dobrze się bawić niezależnie od wszelkich przeciwności losu. W dniach 20-21.04 Hufiec Wschowa świętował swoje 62 urodziny. W dwudniowych obchodach uczestniczyli harcerze ze Wschowy oraz z Wolsztyna w liczbie ok. 150 osób – 10 drużyn harcerskich oraz 4 gromady zuchowe. Jako miejsce obchodów tegorocznego święta harcerze wybrali Gimnazjum nr 2 we Wschowie.

Czytaj więcej: Deszcz, śpiew i smoki

Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.