Czytelnicy donoszą

Czytelnicy donoszą

Czytelnicy donoszą

Na plaży w Lginiu

CKiR - Wschowska placówka która – pomimo posiadanych środków - jest mało skuteczna, bo nawet jeśli w ogóle cokolwiek się tam dzieje, to z inicjatywy innych, jak np. kino na piachu pana Szwarca, czy nużące już wszystkich turnieje siatkówki, które były organizowane jeszcze za czasów OSiR. Mamy zatem, proszę państwa, od dwóch lat nowe miejsce dla osób, które, nie lubią przemęczać się w pracy. Co mnie najbardziej tam irytuje?

Czytaj więcej: Na plaży w Lginiu

Radni "Porozumienia dla Rozwoju" w sprawie konkursu na stanowisko dyrektora SP nr 1

       W sprawie, która ostatnio wzbudziła wiele kontrowersji w naszym mieście postanowili zabrać głos także Radni Klubu „Porozumienie dla Rozwoju”. Poniżej przedstawiamy otrzymany od radnych w dniu dzisiejszym list otwarty kierowany do Burmistrza Miasta i Gminy we Wschowie – Krzysztofa Grabki. 

 

Czytaj więcej: Radni "Porozumienia dla Rozwoju" w sprawie konkursu na stanowisko dyrektora SP nr 1

List od czytelnika - Czyj chodnik?

       Od kilku lat miejscem niebezpiecznym dla pieszych stał się chodnik przy ulicy Berwińskiego we Wschowie. Problem spowodowały samochody dostawcze, które dojeżdżają do dwóch supermarketów od strony ulicy Berwińskiego. Kierowcy ciężarówek zrobili sobie z chodnika poszerzenie wyjazdu i wjazdu do supermarketów. Sytuacja trwa od kilku lat i zawsze kończy się w ten sam sposób. Kierowca wjeżdża na chodnik, niszczy go, a następnie mieszkańcy wzywają Policję, która usilnie stara się znaleźć sprawcę i ukarać go mandatem.

Czytaj więcej: List od czytelnika - Czyj chodnik?

Protest rodziców

       W piątkowe popołudnie (25.05.2012) spotkała się, wzburzona ostatnimi wydarzeniami, grupa rodziców dzieci Szkoły Podstawowej Nr 1 we Wschowie, których zbulwersowały poczynania gminy wobec obecnego dyrektora szkoły, Pani Danuty Patalas.

       Po kilku dniach od ogłoszenia wyników konkursu, rodzice wraz z częścią Rady Rodziców otrząsnęli się z szoku i postanowili działać w obronie swojej dyrektorki. 

Czytaj więcej: Protest rodziców

List Cezarego Burzyńskiego

      Poniżej publikujemy list autorstwa Cezarego Burzyńskiego, który zawiera jego opinię o ostatnich wydarzeniach we wschowskim Ratuszu.

     Z satysfakcją i ulgą przyjąłem fakt zwolnienia Pana Czopka z funkcji wiceburmistrza Wschowy. To nie tania satysfakcja, a krzepiącym jest kiedy „sprawiedliwości staje się zadość” , bo do zaszczytów i pieniędzy nie można dochodzić łamiąc wszelkie zasady przyzwoitości. Myślę, że jestem wyrazicielem opinii całego czopkowego wojska (7 % wyborców) i jego sztabu generalnego, którego byłem oficerem.

Czytaj więcej: List Cezarego Burzyńskiego

Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.