Czytelnicy donoszą

Czytelnicy donoszą

Protest rodziców

       W piątkowe popołudnie (25.05.2012) spotkała się, wzburzona ostatnimi wydarzeniami, grupa rodziców dzieci Szkoły Podstawowej Nr 1 we Wschowie, których zbulwersowały poczynania gminy wobec obecnego dyrektora szkoły, Pani Danuty Patalas.

       Po kilku dniach od ogłoszenia wyników konkursu, rodzice wraz z częścią Rady Rodziców otrząsnęli się z szoku i postanowili działać w obronie swojej dyrektorki. 

       Podczas spotkania rodzice zapoznali się z wystosowanymi do burmistrza listami otwartymi od Rady Pedagogicznej oraz ogniska Związku Nauczycieli Polskich przy Szkole Podstawowej nr 1 we Wschowie,  wyrażającymi swój protest wobec decyzji komisji rekrutacyjnej, wysłuchali kadrę pedagogiczną, która w pełni akceptuje pracę Pani Patalas i nie widzi potrzeby dokonywania zmian na obecnym stanowisku. Rodzice, oczekując wyjaśnień od swojego przedstawiciela – przewodniczącego Rady Rodziców Pana Krzysztofa Rękosia, w sposób bardzo ożywiony przeprowadzili dyskusję omawiając obecną sytuację. W obliczu nie stawienia się na wezwanie Pana Rę?osia podjęli decyzję o czynnym proteście przeciwko poczynaniom dyskwalifikującym pozytywną pracę Pani Patalas. Wystosowano list protestacyjny do Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa wraz z podpisami rodziców, a na dzień 29 maja  2012 roku (wtorek) o godz. 14.00 uzgodniono spotkanie przed Ratuszem, aby w obecności mediów zaprotestować i wnioskować o ponowne rozpatrzenie oferty obydwu kandydatów z uwzględnieniem 100 % poparcia pracowników pedagogicznych, administracyjno – obsługowych, członków ogniska ZNP w SP nr 1 oraz przeważającej części rodziców dzieci uczących się w szkole, jak i rodziców absolwentów.

       Ponieważ przedstawiciele gminy Wschowa coraz częściej podejmują decyzje  sprzeczne z wolą mieszkańców, pragniemy przedstawić głos obywateli naszego miasta, prosząc o umieszczenie na łamach bezkresu.pl listu otwartego, tym razem płynącego z serc rodziców.

 

******************************************************************************************

Wschowa, 25.05.2012

LIST OTWARTY RODZICÓW

DZIECI UCZESZCZAJĄCYCH DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 WE WSCHOWIE

DO BURMISTRZA MIASTA I GMINY WSCHOWA

w sprawie: konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie.

 

      Dnia 25 maja 2012 roku odbyło się spotkanie  Rady Rodziców z innymi rodzicami dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie, którym los szkoły leży na sercu i pragną zaprotestować przeciwko decyzji komisji rekrutacyjnej dyskwalifikującej pracę i działanie obecnego dyrektora Pani Danuty Patalas .

      Swoim dotychczasowym działaniem pragniemy ponownie podkreślić nasze pełne poparcie dla koncepcji rozwoju Naszej szkoły, nieustannemu podnoszeniu jakości pracy oraz nauczania, trosce o zdrowie uczniów, zwiększanie szans edukacyjnych naszych dzieci poprzez m.in. wyposażenie klas w nowoczesne narzędzia pracy, zwiększenie bezpieczeństwa naszych pociech, pozyskiwanie środków z Unii Europejskich w celu zorganizowania placu zabaw dla najmłodszych, profesjonalnego miejsca do zajęć  w-f, jak i poszerzenia horyzontów naszych dzieci przez liczne wyjazdy zorganizowane przez szkołę.

      Kolejne lata przekonały Nas tylko, ze obecna Dyrektor ma właściwą koncepcję rozwoju szkoły  oraz fantastyczne kompetencje, aby ją przeprowadzić.  

      MY NIŻEJ PODPISANI NIE WIDZIMY ŻADNEGO POWODU, ŻEBY ZMIENIAĆ OBECNEGO DYREKTORA BEZ WZGLĘDU NA WYNIK PRZEPROWADZONEGO KONKURSU. JESTEŚMY PRZEKONANI, ŻE W TEJ SYTUACJI KAŻDA ZMIANA NA TYM STANOWISKO BĘDZIE SZKODLIWA DLA NASZYCH DZIECI, A KONSEKWECJE POPRAWY JAKOŚCI PRACY BĘDĄ  DŁUGO ODCZUWALNE PRZEZ NAS I NASZE DZIECI.

 

Komentarze   

 
#3 agnes 2012-05-29 17:32
Pan R ma wszystko i wszystkich gdzieś..Czuje się tak pewnie i wierzy ,że ma do wypełnienia misję nie tylko sprowadzenia na droge cnoty miejskich kandydatów na narkomanów i alkoholików ale także tych,którzy nie wierzą w wielkość jego własnego geniuszu ..
 
 
#2 czytelnik 2012-05-28 15:44
Pan R. ma WAS GDZIEŚ drodzy rodzice...
 
 
#1 kumaty 2012-05-28 09:44
Królowa Bona też umarła.
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

 • profile
  http://2ndhomeblog.net: http://2ndhomeblog.net

  Czytaj więcej...

   
 • e-lusterko.pl
  Artykuł niczego sobie. Będę tu częściej

  Czytaj więcej...

   
 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://signilight-
  Super artykuł! Dziękuję bardzo, na pewno wrócę.

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Newsletter