Wydarzenia

Wydarzenia

Deszcz, śpiew i smoki

      Po raz kolejny wschowscy harcerze udowodnili, że potrafią dobrze się bawić niezależnie od wszelkich przeciwności losu. W dniach 20-21.04 Hufiec Wschowa świętował swoje 62 urodziny. W dwudniowych obchodach uczestniczyli harcerze ze Wschowy oraz z Wolsztyna w liczbie ok. 150 osób – 10 drużyn harcerskich oraz 4 gromady zuchowe. Jako miejsce obchodów tegorocznego święta harcerze wybrali Gimnazjum nr 2 we Wschowie.

      Tegoroczne Święto połączone zostało z obchodami dnia św. Jerzego – patrona skautów i harcerzy. Całość uroczystości rozpoczęła się w piątek od godziny 17.30. Głównymi elementami dnia hufca w pierwszy dzień była polowa msza święta zorganizowana na bluszczowym szlaku oraz gra nocna, na ulicach naszego miasta. Poza uczestnictwem w mszy, w czasie, gdy zuchy integrowały się między gromadami, harcerze uczestniczyli w ognisku oraz w grze nocnej.

      Na sobotę zaplanowane były główne uroczystości związane z obchodami dnia św. Jerzego. Niestety pogoda harcerzy nie rozpieszczała. Od samego rana pogoda straszyła deszczem, a w chwili, kiedy harcerze przygotowywali się do barwnego korowodu z nieba polały się strugi deszczu. Harcerze z naszego hufca po raz kolejny jednak udowodnili, że nie straszna jest im brzydka pogoda i mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, korowód wystartował punktualnie i przeszedł ulicami naszego miasta – od kaplicy, poprzez ul. Niepodległości, aż na rynek. Harcerze zaprezentowali się w strojach z epoki rycerskiej. Mieszkańcy mieli również okazję podziwiać smoki, przygotowane przez drużyny harcerskie, jak również skosztować jabłek oraz ciastek, którymi częstowały wschowskie harcerki. Niestety pogoda uniemożliwiła przeprowadzenie zapowiadanego turnieju gromad i drużyn harcerskich pod murami miasta. Dzięki życzliwości Pana Władysława Chilarskiego – Dyrektora Gimnazjum nr 2, turniej odbył się w hali sportowej gimnazjum. Harcerze i zuchy wzięli udział w konkurencjach sportowych, które wyłoniły najlepszą drużynę hufca.

      Tegoroczne obchody święta hufca zakończył tradycyjny uroczysty apel, na którym podsumowano całą dwudniową „imprezę” oraz wręczono upominki. Upominki zostały przekazane wszystkim drużynom i gromadom biorącym udział w Święcie Hufca.

      W tym miejscu, w imieniu wschowskiego hufca, pragnę podziękować Panu Władysławowi Chilarskiemu – Dyrektorowi Gimnazjum nr 2 we Wschowie, za udostępnienie szkoły oraz Sali gimnastycznej. Dziękuję również Policji oraz Straży Miejskiej, za zabezpieczenie przejścia korowodu, ks. Grzegorzowi z Kościoła pw. Św. Jadwigi, za pomoc w organizacji korowodu oraz wszystkim ludziom, którzy w jakiś sposób przyczynili się do tego, że wschowscy harcerze po raz kolejny mogli się spotkać, aby świetnie się bawić oraz miło i pożytecznie spędzić czas.

Komentarze   

 
#2 Radek 2012-04-26 10:14
Widziałem, widziałem. Super sprawa, dzielni byliście w tym deszczu!!!!
 
 
#1 Biały Miś 2012-04-26 09:24
Brawo Harcerze!Życzę sukcesów i wytrwałości na długie lata w tej pięknej i pożytecznej dzialalności!!C zuwaj!
 

Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.