Za nami

Za nami

Tajemnicza śmierć

W związku ze zbliżającą się 450 Rocznicą Urodzin Valeriusa Herbergera pragniemy zaprosić 21 kwietnia 2012 roku czytelników bezkresu.pl do uczestnictwa w uroczystościach poświęconych pamięci pastora oraz do zabawy w Grę Miejską, pt. „Tajemnica śmierci Andreasa Körbera” zorganizowaną przez Stowarzyszenie Czas A.R.T. we Wschowie. Uroczystości rozpoczną się o godz. 15.00 w Sali Posiedzeń wschowskiego Ratusza wykładem, pt. „Valerius Herberger (1562-1627) – życie, sława i los”, następnie udamy się na spacer śladami Herbergera oraz złożymy kwiaty i zapalimy znicze przy płycie nagrobnej pastora. Natomiast o godz. 17.30 odbędzie się gra miejska.

 

Stowarzyszenia Czas A.R.T. powstało w 2011 roku i skupia wśród swych członków doświadczonych naukowców, muzealników, kulturoznawców, entuzjastów i sympatyków Wschowy, praktyków i historyków sztuki, archeologów. Wszystkich, łączy jedno - wspólna fascynacja czasem przeszłym, który trwale zaznaczył ślad w naszej Wschowie oraz w naszym regionie.

W obszarze naszego szczególnego zainteresowania jest przede wszystkim  kościół im. Żłóbka Chrystusa (Kripplein Christi) wraz z całym zespołem obiektów związanych  z kościołem (baszta-dawna dzwonnica kościelna oraz budynek biblioteki i zakrystii).

Pragniemy troszczyć się o ślady przeszłości – zabytki znane i nieznane. Pragniemy stworzyć przyjazną przestrzeń do spotkań, rozmów oraz działań na rzecz dziedzictwa kulturowego.

Zapraszamy wszystkich do współpracy ze Stowarzyszeniem Czas A.R.T oraz do uczestnictwa w obchodach 450 Rocznicy Urodzin Valeriusa Herbergera.


Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.