Za nami

Za nami

Wschowianin na Łysicy

      W dniach 7 – 9 grudnia br. w Świętej Katarzynie w Górach Świętokrzyskich odbyła się 24 wyprawa klubowa członków Klubu Zdobywców Korony Gór Polskich. Wyprawa połączona była z jubileuszem 15.lecia Klubu oraz wejściem na Łysicę, 612 m. n.p.m.

      Obecnie ten elitarny Klub liczy 8500 członków, z czego 600 osób ma godność Zdobywcy KGP. Ja mam numer kojarzący się z telefonem alarmowym policji, 997 i jestem 37. z kolei Zdobywcą. Do osiągnięcia tej godności i otrzymania odznaki potrzebne jest, udokumentowane w specjalnej książeczce, wejście na 28 szczytów. Są to; kulminacje pasm Sudetów i Beskidów, Rysy w Tatrach oraz Łysica w Górach Świętokrzyskich. Wejście na te 28 szczytów to nie tylko ich formalne „zaliczenie”, ale i poznanie mało znanych regionów górskich, piękna przyrody naszego kraju, jego historii, kultury i zabytków. Zaś każdorazowe spotkanie na wyprawie klubowej jest niezapomnianym przeżyciem wśród miłośników gór. Między sobą jesteśmy serdecznymi przyjaciółmi, mówiącymi sobie po imieniu, mamy swój hymn i klubowy śpiewnik. Możemy też pochwalić się ciekawym obrzędem mianowania na Zdobywcę KGP tych co byli na 28 szczytach. Czas spędzamy na wesoło, organizując wiele zabawnych konkursów.

       Od początku powstania Klubu, w 1997 roku trud organizacji wypraw, rezerwacji noclegów i wielu innych spraw do załatwienia był udziałem Janusza Sapy, redaktora naczelnego miesięcznika „Poznaj swój kraj”. Przy tej redakcji umocowany był nasz klub do tego roku. Zmienia się to od roku przyszłego, gdyż patronować nam będzie Oficyna Wydawnicza AMOS, a wydawcą miesięcznika będzie Spółka Poznaj Swój Kraj z nowym składem redakcyjnym.

       Dotychczasowemu naszemu patronowi, Januszowi Sapie dziękujemy, wierząc, że nowi liderzy miesięcznika podtrzymają wypracowaną przez lata tradycję corocznych spotkań z przyjaciółmi w górach. Górom cześć!

  

  

 

 

Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.