Komunikaty i oświadczenia

Komunikaty i oświadczenia

Komunikat niespecjalny

Podczas spotkania redakcyjnego uzgodniliśmy wspólnie, że powinniśmy Was drodzy czytelnicy poinformować o zmianach jakie się właśnie dokonują w składzie redakcyjnym naszego portalu.
Otóż sytuacja jest dobra ale nie beznadziejna…


Stało się, opuszcza nas ojciec portalu, przywódca duchowy „bezkresowców”, nasza jutrzenka i światło w tunelu. Okazało się, że „stwórca” portalu, jak i sam portal mam nadzieję okazał się na tyle dobry, że nasz konkurencyjny na terenie Wschowy i w przeciwieństwie do nas komercyjny portal zapragnął mieć go w swoich szeregach.


Szczytne idee charakteryzują się tym, że są szczytne, jednak w kapitalizmie do którego dążyliśmy tyle lat (jedni mniej inni więcej) będąc człowiekiem w pewnym wieku trzeba do domu przynosić wypłatę. Ogólnie przyjętym jest, że im większą tym lepiej. Więc choć nie raduje nas ta decyzja doskonale rozumiemy jej powody. Pewnie nie o to tylko chodziło, tam z pewnością opuszczający nasze szeregi Rafał Klan mieć będzie więcej możliwości i narzędzi do tego aby robić to co robić najlepiej lubi, a wyraz tej pasji dał tworząc  z naszym udziałem portal bezkresu.


Wiedząc, że mamy całkiem sporo czytelników ze „Wschowskim special one” czyli burmistrzem miasta i gminy we Wschowie na czele, nie możemy zawieść. Parafrazując  słowa popularnego swego czasu polityka stwierdzić można, że: „prawdziwy portal poznaje się nie po tym jak powstaje ale po tym jak nie kończy za wcześnie”.


Co więcej, grono redakcyjne uzupełniają trzy nowe pełne zapału osoby. Więc wypada jako puentę  polecić do posłuchania piosenkę zespołu Dire Straits „Why worry” z jakże trafnymi w tym momencie słowami, że po deszczu zawsze wychodzi słońce. Na dodatek jako dumny absolwent LO we Wschowie doskonale pamiętam, że „jeszcze słońce nam poświeci, wiwat bracia Filareci:”.


A więc ogłaszamy świetlną przyszłość naszego portalu.
Bynajmniej dopóki nie przejmą nas wszystkich…
A dla Ciebie Rafał drzwi zawsze uchylone trzymamy.

Pogrążony w smutku Krzysztof Tarka i „bezkresowianie”

Komentarze   

 
#9 janeq 2011-04-04 20:00
Cytuję redakcja:
Cytuję lepakeros:
(...)Coś mi się wczoraj obiło o uszy że jest to kwota z przedziału 80-100 tysięcy rocznie. (...)


Redakcji obiło się też kilka różnych informacji o uszy. Po niektórych z nich do dzisiaj nam dzwoni. Słyszeliśmy np. że planowana na przyszły rok budowa metra we Wschowie ruszy jednak w tym roku.


Mozna przeciez poprosic jakiegos radnego z opzycji
o zlozenie interpelacji w tej sprawie i dowiemy co i ile kosztuje
 
 
#8 redakcja 2011-03-31 09:17
Cytuję lepakeros:
(...)Coś mi się wczoraj obiło o uszy że jest to kwota z przedziału 80-100 tysięcy rocznie. (...)


Redakcji obiło się też kilka różnych informacji o uszy. Po niektórych z nich do dzisiaj nam dzwoni. Słyszeliśmy np. że planowana na przyszły rok budowa metra we Wschowie ruszy jednak w tym roku.
 
 
#7 lepakeros 2011-03-30 05:14
Oczywiście że tak, bo pewnie niektóre koszty są nieźle zakamuflowane, ale wierzę ze warto by się dokładnie przyglądnąć temu tematowi. Bo znając nasz UMIG i jego "lekka rękę" to pewnie przepłacają i to znacznie - a gmina nie należy przecież do zamożnych - liczy się każdy grosz. A jak mówi staropolskie powiedzenie ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka. Powinniśmy wiedzieć o takich rzeczach przecież to są nasze pieniądze. Coś mi się wczoraj obiło o uszy że jest to kwota z przedziału 80-100 tysięcy rocznie. Dla mnie wydaję się to straszliwie duża kwota, zwłaszcza że robi to firma zewnętrzna.
Pracowałem w firmie która ma ponad 100 pracowników, własne serwery, łącza internetowe, wszystko było drukowane na papierze, i archiwizowane a administracją zajmowała się firma zewnętrzna i te koszty nie były tak w wysokie !!
A jakoś nie widzę żeby technologicznie nasz urząd był jakoś bardzo rozwinięty w porównaniu np ze Szlichtyngową. No ale na dziś niestety nie mam żadnych potwierdzonych informacji. Ale mam nadzieję że się dowiem.

P.S. Może nasz burmistrz wymienia kilka razy w roku laptopa - bo mu kulki na kurniku wolno "chodzą" ?
 
 
#6 gg 2011-03-29 20:48
Prawdy o tym,ile kosztuje obsługa NIGDY się nie dowiecie
 
 
#5 Tomasz 2011-03-29 18:41
czułam się fatalnie, jak dowiedziałem się , że nasz Naczelny nas zostawia.
zacząłem oczywiście analizować sytuację i wyszło mi coś ciekawego:
jak przyjrzę się decyzji Rafała, to go doskonale rozumiem i w sumie gratulację,
jak przyjrzę się Mariuszowi (właścicielowi zw.pl) to postąpił biznesowo bo robi biznes i jego również doskonale rozumiem.
pytanie, na które nie odnajduję w sobie odpowiedzi brzmi: skoro obaj postąpili słusznie to dlaczego mam w sobie poczucie żalu, okiwania i znowu moja naiwność się ze mnie śmieje?
 
 
#4 Jarosław 2011-03-29 14:24
Cytuję Krzysztof Tarka:
Nie kuś Pan "redaktora" :D


Może jednak warto się tej sprawie przyglądnąć ?
Chętnie ujrzałbym takie zestawienie i porównał je z innymi gminami. Ciekawe zagadnienie - nawet bardzo ciekawe.
 
 
#3 Janina Grzyb 2011-03-29 12:30
Tak...,my naszemu byłemu Naczelnemu mogliśmy zaoferować tylko uśmiech i szczere chęci :roll: Nie możemy porównywać się z komercyjnym portalem. Rozumiem decyzję naszego Byłego,bo społecznie pracuje się dla przyjemności,al e z czegoś też trzeba żyć i należy łączyć przjemne z pożytecznym. :roll:
Podpowiadam,że w temacie: ile i za co dostaje Protekst(zw.pl. sprawy zwiazane z obsługą informatyczną urzędu,nagrywan ie itd.itp.) najlepiej poinformowany będzie urzędnik, pan Andrzej Doruch :-) Dodam,że interesowało mnie to w ubiegłym roku i nagranie posiedzenia sesji to koszt400zł(dane z 2010) :-)
 
 
#2 Krzysztof Tarka 2011-03-29 09:55
Nie kuś Pan "redaktora" :D
 
 
#1 lepakeros 2011-03-29 05:43
Hmmm widać każdy ma swoją cenę.
A w sumie to ciekawy sposób aby zapewnić sobie spokój, ciszę.
Kup, zatrudnij przeciwnika - zwiąż go materialnie i masz luz ze nikt nie wytknie Ci błędów. Sprytne zagranie wszak Mariusz i Krzyś to jeden team. Jak to burmistrz mówi naczynie połączone.
A może by tak bezkresu przeprowadzi jakieś małe śledztwo i sprawdzi nakłady na obsługę informatyczną w naszym urzędzie ? Mam takie niemiłe wrażenie że sumy które są wydawane lekko zadziwią niektóre osoby. Co wy na to ?
 

Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.