Polecamy

Polecamy

Obwodnica gotowa, ale zamknięta

Temat znany wszystkim wschowianom, a mianowicie obwodnica Wschowy. Jadąc w kierunku Lginia czy Sławy, możemy podziwiać z daleka pierwszy odcinek nowej obwodnicy, a także przejechać się (jeżeli ktoś lubi, to można i kilkukrotnie, w koło) jednym z dwóch rond. Około dwukilometrowy odcinek całkiem nowej drogi łączący te dwa ronda jest już gotowy. Mamy piękny asfalt, barierki oddzielające jezdnię od pobocza i rowu, a także oświetlenie. Tylko co z tego, skoro od dłuższego czasu to wszystko stoi puste?

Głównym inwestorem, a zarazem przyszłym zarządcą drogi jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, a głównym wykonawcą Eurovia. Na co czekają? Otóż jak to w Polsce bywa, brakuje jeszcze kilku papierków. Od ZDW uzyskaliśmy informację, że otwarcie drogi planowane jest na 30 września, a brakuje m.in. decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Więc będziemy musieli poczekać jeszcze aż (lub tylko) 3 tygodnie. Powinniśmy się jednak cieszyć, że po tylu latach doczekaliśmy się chociaż kawałka obwodnicy. Z niecierpliwością musimy teraz czekać kolejne lata na następne etapy. Miejmy nadzieję, że nowa droga nie okaże się kolejnym bublem. Wątpliwości nasuwają się chociażby patrząc na nowe naklejki odblaskowe na barierkach (na zdjęciu).

Przy okazji warto Panu Burmistrzowi podsunąć sugestię, żeby przy budowie kolejnych etapów obwodnicy wystosował prośbę do ZDW, by przy projektowaniu pasa drogowego uwzględnił coś takiego jak „ścieżka rowerowa”. Nie wiem, czy nasz Burmistrz słyszał co to jest, bo w naszym mieście takich ścieżek z prawdziwego zdarzenia nie ma, ale może w przyszłości uda mu się coś w tym temacie osiągnąć. A może się zreflektuje i obok już istniejącej obwodnicy wybuduje nam także drogę dla rowerów?

Komentarze   

 
#7 Abrimaal 2011-09-25 18:49
Jest poważny problem. Wjazd na rondo z ul. Obrońców Warszawy ma może 3m szerokości. Osobowe auto (z dobrym kierowcą) przejedzie, ale ciężarówa z naczepą nie ma absolutnych szans skrętu w obwodnicę.
Prawdopodobnie będzie to poprawiane, spójrzcie na poniższe foto, gdzie powinien znajdować się pas ruchu, a gdzie jest w rzeczywistości:

Natomiast o pasie ruchu dla rowerów wysłałem pismo do Urzędu Miasta w sierpniu 2010, kiedy dopiero rozpoczynano budowę drogi (przedostatnia strona dokumentu, którego kopia znajduje się tutaj):
www.abrimaal.pro-e.pl/network/zaciszenet.pdf
 
 
#6 edek 2011-09-21 21:15
Dziwnym trafem we Wschowie wszystko idzie z duzymi oporami.Jakies fatum czy co?
 
 
#5 czestyk 2011-09-17 14:28
im póżniej będzie otwarta, tym póżniej będzie remontowana!
 
 
#4 Chris 2011-09-15 16:55
Cytuję Barbossa:
to niepotwierdzona informacja, ale dowiedziałem się, że droga nie jest otwarta, ponieważ osuwa się grunt na którym położono asfalt


To tak zwana plotka - inaczej zwana famą. Na szczęście nie ma tu w niej nic z prawdy ;)
 
 
#3 Barbossa 2011-09-15 16:42
to niepotwierdzona informacja, ale dowiedziałem się, że droga nie jest otwarta, ponieważ osuwa się grunt na którym położono asfalt
 
 
#2 czestyk 2011-09-11 06:23
wątpię czy skanczy sie na 3 tygodniach ,znając naszą szybkosc zejdzie do zimy ! obym sie mylil.
 
 
#1 Andzia 2011-09-09 16:33
"...Więc będziemy musieli poczekać jeszcze aż (lub tylko) 3 tygodnie." - no to rowerzyści mają jeszcze 3 tygodnie na używanie obwodnicy do swoich celów. Widziałem, że korzystają z tego.
 

Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 139 gości oraz 0 użytkowników.

Newsletter