Polecamy

Polecamy

Pralkę sprzedam...

W piątek, 8 grudnia br. przed bramą firmy STENA Recycling Poland we Wschowie (miejsce po  dawnej cukrowni) można było zaobserwować wzmożony ruch pojazdów. Różne samochody i ciągniki co chwilę podjeżdżały i po kilkunastu minutach opuszczały miejsce przed bramą. Kiedy koło południa utworzyła się spora kolejka, postanowiłem sprawdzić co jest przyczyną nagłego ożywienia w tym miejscu.

Sekret wyjaśniła treść ogłoszenia zamieszczonego w czynnym od dawna punkcie zbiórki sprzętów elektrycznych i elektronicznych. Wynika z niego, że za każdy kompletny, już zużyty sprzęt typu pralka, kuchenka gazowa, lodówka czy zamrażarka firma STENA płaci 80 zł, za mniejsze sprzęty – 40 zł. Oferta ważna jest do końca roku, o czym można także przeczytać na stronie internetowej firmy: stenarecykling.pl

Tak żywa reakcja mieszkańców Wschowy i okolicznych wiosek na ofertę Steny nasuwa dwa skrajne wnioski. Jeden optymistyczny – wschowianie mają już bardzo wysoką świadomość ekologiczną i skwapliwie wykorzystują okazje do pozbycia się starego sprzętu w cywilizowany, zgodny z zasadami racjonalnej utylizacji sposób. Inny wniosek – pesymistyczny; portfele wschowian są kiepsko zaopatrzone przed świętami Bożego Narodzenia i dlatego jak tonący brzytwy chwytają się każdej okazji do złapania jakiejś gotówki. Niezależnie od tego, który z wymienionych wniosków jest bliższy prawdy, chwała Stenie za tę akcję.

Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.