Sonda

Sonda

Sonda wokół ronda

żródło: http://www.osowasien.pro-e.pl/Już niedługo otwarte zostanie nowe rondo na drodze wylotowej do Leszna. Zapewne, jak miało to miejsce w przypadku ronda przy szkole muzycznej noszącego chwalebną nazwę „Na trakcie królewskim”, dojdzie do burzliwej dyskusji dotyczącej jego nazwy. Pomóżmy więc naszym radnym. Wybierzmy nazwę, niech radni zobaczą, która jest najbliższa sercu mieszkańców. Głosuj! Nie zostawiaj decyzji o nazwie ronda przypadkowi!

Chociaż uważamy nasze propozycje za głęboko przemyślane i bardzo atrakcyjne, zapraszamy w komentarzach do podawania własnych, jednocześnie zastrzegając sobie prawo do poddania pod głosowanie najciekawszych z nich.

Komentarze   

 
#11 Abrimaal 2011-09-04 00:01
Cytuję Leon:
Z nazwą rond nie będzie problemu w przypadku obwodnicy na Wolsztyn.
No bo te są dwa – bliźniacze i wybór może być tylko jeden?

Odnośnie rond i łączącej jej nowej drogi moja propozycja jest następująca: ul. Zachodnia, Rondo Północne i Południowe. Dalej - przeniesienie tablicy Wschowa za Rondo Północne (czyli to przy ogródkach) i od niego zaczynałaby się już ul. Wolsztyńska.
W przypadku ronda Południowego (przy kościele św. Jerzego) są dwie wersje, pierwsza nie wymagająca ogromnych poświeceń - przesuwamy tablicę Wschowa również za rondo (w tej chwili stoi ona kawałek za drugim stawem) i renumerujemy budynki przypisane pod Przyczynę Górną dalszą numeracją ul. Obrońców Warszawy.
Druga wersja (Panie Sołtysie, nie płacz) - przenosimy tablicę Wschowa za Przyczynę Górną, jej nazwę skracamy do ul. Górna, bocznym uliczkom nadajemy odrębne nazwy.
 
 
#10 czestyk 2011-07-28 14:26
Tak naprawdę to poco szukać nazwy dla ronda?,czy już samo rondo nam niewystarczy!.
 
 
#9 Abrimaal 2011-07-28 02:06
Byk Ilon ma pomnik, więc jemu powinno wystarczyć. Nie mam jeszcze pomysłu na nazwę ronda, lecz mam pomysły na nazwy ulic wybiegających od niego w kierunku Włoszakowic i Leszna.
Pierwszą nazwałbym ul. Wielkopolską, z tego powodu, że byk jest historycznym herbem Wielkopolski. Ulica w kierunku Leszna, przy której stoi kilka budynków i o zgrozo (!), mają one numerację Przyczyny Dolnej, mogłaby zostać nazwana Poznańską. Dlaczego nie Leszczyńską? Mamy Staroleszczyńsk ą i Leszczynową - mogłoby tu dochodzić do pomyłek.
Uważam, że ulice należące do Przyczyny Dolnej - w tej chwili raczej osiedla niż wsi, powinny także dostać nazwy. Proponuję nazwy pochodzące od ptaków: Orla, Żurawia, Sokola czy Ptasia. W sąsiednich gminach i powiatach wsie mają nazwane ulice, np. przyległe do Sławy Radzyń i Lubiatów, czy w powiecie Leszczyńskim Lasocice i Długie Nowe. Jest to ogromnym ułatwieniem.
 
 
#8 Leon 2011-07-13 12:49
Z nazwą rond nie będzie problemu w przypadku obwodnicy na Wolsztyn.
No bo te są dwa – bliźniacze i wybór może być tylko jeden?
 
 
#7 Krzysztof Jasek 2011-07-05 16:56
Nasz terenowy korespondent donosi, że nowe jeszcze nie nazwane rondo zostało uchylone w stronę Osowej Sieni. Tak więc można się już nieco zakręcić :-)
 
 
#6 wampir3773 2011-06-19 08:56
Może zamiast tych wszystkich mniej lub bardziej patriotycznych, historycznych itp. nazw, których już dookoła mamy mnóstwo, niech będzie to po prostu Rondo Alinki. Będzie to nazwa bez pseudo patriotycznego zadęcia, działania pod publiczkę i "bo tak wypada" ale dla odmiany będzie miła i sympatyczna.
 
 
#5 dziklin 2011-06-11 10:40
Ad Barbarossa; To jak je nazwać; Rondo Polskiej Zaczepki (z 1939 roku) czy Pierwszego Strachu? Kontekst Twojego pomysłu jest znany, ale nazwa powinna być krótka i łatwa do zapamiętania. A więc jaka? A swoją drogą, może jednak darować sobie wojenne konteksty.
 
 
#4 Barbossa 2011-06-11 10:05
myślę, że bliżej niż pomnik byczego reproduktora znajduje się bardziej istotny pomnik, od którego powinna być zaczerpnięta nazwa.
 
 
#3 dziklin 2011-06-11 10:04
Buhaj już uhonorowany pomnikiem, więc nie powinniśmy robić więcej byków. Kresowiacy mają tylko pomnik martyrologii na wschodzie, a są przecież w tym mieście istotną grupą. Szwedzki ślad Wschowie się należy, bo jak Swetwood pójdzie sobie, zostanie w nazwie ronda. Rondo Porozumienia mogłoby mieć ksywkę "Rondo Wchłoniętej Opozycji", jeśli miałoby mieć typowo wschowski charakter.
 
 
#2 katon 2011-06-11 09:38
Jak to niepoważne. A Rondo byka Ilona? Kresowiacy mają już wiele miejsc pamięci. Szwedzi ziemię dostali pod Swedwood i to nie po bitwie. A byk stoi ku chwale Wschowy. Chyba, że Rondo Porozumienia Burmistrza Grabki z opozycją drogą stanowiskowo-za kupową.
 

Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.