Sonda

Sonda

Raz jeszcze sonda wokół ronda

     Wschowa w tym roku doczekała się trzech rond - prawie gotowych, prawie oddanych do użytku. W trakcie wakacji przeprowadziliśmy sondę wśród czytelników na temat nazwy ronda powstającego na skrzyżowaniu ulic 55 Poznańskiego Pułku Piechoty oraz Daszyńskiego. Sonda była wakacyjna, temat więc potraktowaliśmy z przymrużeniem oka. Zatem i zaproponowane przez nas nazwy były żartobliwe. Żartobliwe, nie oznacza niepoważne.  

     Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby zerwać ze zwyczajem nadawania nazw pompatycznych na rzecz nazw neutralnych, a nawet zabawnych. Uniknie się wtedy przerostu formy nad treścią, tak jak to ma miejsce w przypadku nazwy pierwszego wschowskiego ronda (Na Trakcie Królewskim), jak również mielizn uhonorowania tzw. zasłużonej postaci, która po jakimś czasie okazuje się nie być wcale tak zasłużona, jak się to wydawało.

      Wśród zaproponowanych przez redakcję opcji, zdecydowanie wygrała nazwa Rondo przyjaźni Unii Leszno i Falubazu Zielona Góra.  Zważywszy na położenie tego ronda (trasa przelotowa z Leszna do Zielonej Góry) oraz ścieranie się w naszym mieście zwolenników obu drużyn – propozycja nadania akurat tej nazwy wydaje się zupełnie uzasadniona. Również druga co do popularności wersja nazwy ronda: Rondo byka Ilona, wydaje się logiczna ze względu na sąsiedztwo pomnika, który – wymieniany w przewodnikach jako ciekawostka – poniekąd rozsławia Wschowę. Z kolei wersja nazwy Rondo bezkresu.pl, która znalazła kilkunastu zwolenników, byłaby uhonorowaniem dotychczasowych zasług naszego portalu. Najskromniejszy wynik uzyskała opcja Największe rondo Powiatu Wschowskiego. I słusznie, bo na największe rondo ciągle czekamy.

     Już wkrótce nowa, powakacyjna sonda, która jednak z kończącym się latem będzie miała coś wspólnego.Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.