Sonda

Sonda

Kulturalne podsumowanie lata

Pomimo dość kapryśnej pogody, dopiero co zakończony sezon wakacyjny obfitował w naszej gminie w wiele imprez plenerowych. Niektóre z nich były znane mieszkańcom z lat poprzednich - na przykład kolejna odsłona Jarmarku Mieszczańskiego, Dni Wschowy czy Noc Świętojańska w Lginiu. Pojawiło się jednak wiele nowych propozycji spędzenia wolnego czasu na powietrzu.

 

Wszystko zaczęło się w maju, czyli właściwie wiosną, koncertem zespołu Cocotier na wschowskim Rynku. Wydarzenie to pokazało, że można zaadaptować przestrzeń publiczną i na kilka godzin zmienić jej przeznaczenie. Zachęciło to do umiejscawiania kolejnych imprez na wolnym powietrzu.

Władze gminy, ale również lokalne stowarzyszenia postanowiły na czas lata przewietrzyć swoją ofertę i wyjść z imprezami kulturalnymi z budynków w plener. Dlatego też parki, skwerki, plaże, ulice a nawet osiedlowy bruk stały się stałym elementem scenografii letnich imprez. Egzotyczny smak miały kawa i ciasto serwowane na lgińskiej plaży przy okazji kolejnego spotkania z podróżnikami, zorganizowanego przez Twórcze Horyzonty. W czerwcową noc można było przenieść się ze wschowskiego Rynku pod dachy Paryża.

Wyjście na zewnątrz z pewnością uatrakcyjniło letnią ofertę kulturalną w naszej gminie. Kontrowersje jednak budziła lokalizacja większości letnich wydarzeń – lgińska plaża, która w tym roku wyraźnie była preferowana przez Centrum Kultury i Rekreacji. Jednak pod sam koniec wakacji również Wschowa doczekała się kilku wydarzeń „pod chmurką”.

Wyżej wymienione wydarzenia znalazły się w naszej kolejnej sondzie wraz z pytaniem o najciekawsze z nich. Zapraszamy więc do zabawy, która być może stanie się przyczynkiem do powtórzenia któregoś z nich w przyszłym roku ;)

Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.