Sonda

Sonda

Sonda - jaki duet powinien rządzić miastem?

       Zgoda buduje a niezgoda rujnuje. Prawda wieczna i sprawdzona. Dlatego też na początku 2013 roku proponujemy sondę, która może odmienić oblicze polityki w naszym mieście.

       Ubiegły rok to zamieszanie na szczytach wschowskiej władzy. A to burmistrz Grabka dziękuje Miłoszowi Czopkowi za współpracę, a to ogłasza historyczne porozumienie ze Stanisławem Kowalczykiem. Uprzedzamy więc ewentualne zamieszanie po wyborach w przyszłym roku i proponujemy sondę pt. Jaki duet powinien rządzić miastem?

       Oczywiście może zdarzyć się tak, że opozycja wygra zdecydowanie i będzie mogła rządzić sama. Może zdarzyć się też tak, że burmistrz Grabka zmiażdży konkurencję i będzie rządził już czwartą kadencję. Może być też tak, że żadna z wymienionych osób nie pojawi się na liście kandydatów na burmistrza – są to jednak osoby najczęściej typowane jako potencjalni kandydaci do fotelu burmistrza.  

      Do możliwości zagłosowania na najlepszy samorządowy tandem dodajemy też marchewkę. Dla najlepszych komentarzy lub propozycji par dodatkowych zamieszczonych w komentarzach mamy nagrodę, książkę Bitwa pod Wschową 1706. Zapraszamy do głosowania.

Komentarze   

 
#5 Rzepicha 2013-02-27 09:13
Bardzo długo myślałam ,próbowałam nawet wytypować na stanowisko burmistrza (stosując własne czyli subiektywne kryteria)którąś ze znanych mi z widzenia i ze słyszenia wschowianek. Niestety dalej nie potrafię wskazać żadnej kobiety,która mogłaby przejąć władzę w naszym mieście.Całkowi cie odpada (wg moich kryteriów)kandy datura radnej powiatowej,któr a już w poprzedniej kadencji przymierzała się do funkcji burmistrza,odpa dają jej koleżanki z rady łącznie z sympatyczną panią Jolą. :)Kto pozostaje ? Panie działaczki z Kogresu Kobiet ? Nie wyobrażam sobie żadnej z nich w roli burmistrza,choć to całkiem możliwe.Pani Urszula Chudak została ostatnio doceniona przez władze wojewódzkie i prasę lokalną.Gdzie nie spojrzeć... tam pani Urszula.W jednym z rankingów Gazety Lubuskiej nie otrzymała wiele głosów od czytelników ,ale za to kapituła tegoż konkursu zgłosiła panią Urszulę do nastepnego etapu( za wyjątkową działalność społeczną ? !).W ostatnich dniach pani Urszula została ,,społeczną'' pomocnicą pani marszałek Polak ! Nikt tak często nie bywa i nie zabiera głosu na posiedzeniach sesji rady miejskiej,jak pani Urszula. Pozostałe panie Z tzw.Kongresu kobiet nie zakwalifikują się z uwagi na swoją.... ,,przeszłość nauczycielską '',bo to podobno jest największe przewinienie naszych obecnych władz.Nie wyobrażam sobie na tym stanowisku żadnej kobiety działajacej w którymś ze stowarzyszeń związanych z działalnością kulturalną. Są wśród nas też panie,które mają osiągnięcia w budowaniu pomników,ale nie sądzę żeby potrafiły coś wubudować poza tym :)Tak więc muszę pogodzić się z tym ,że będę głosowała na któregoś z zaproponowanych mężczyzn.:)
 
 
#4 MJW 2013-02-19 22:54
haha co fakt to fakt, chociaż żadna damska kandydatura mi akurat do głowy nie przychodzi (przynajmniej nie taka która byłaby moim wyborem), to jednak faktycznie, 'damskiej polityki' trochę u nas brak. Może rzeczywiście jakaś sensowna pani na stanowisku burmistrza, to lek na wschowskie problemy ?
 
 
#3 koalicja 2013-02-18 17:46
Trudno podać parę, kiedy w lokalnej polityce wszystko, co się dzieje, dzieje się wokół mężczyzn.
Nawet gdyby zaproponować kobietę w tym zestawieniu, to - za przeproszeniem - osoby, które zostały wytypowane do ewentualnych koalicji, nie postarały się, żeby w ich szerokim lub wąskim zapleczu politycznym znajdowały się kobiety.
Dlatego niech się bardziej postarają, wtedy się poda własne propozycje.
W każdym razie moja na razie propozycja na hasło wyborcze jest bez zmian: nie ma kobiet, nie ma wyborów :P
 
 
#2 zenek 2013-02-18 15:26
Zachęcam, zgodnie z sugestią na końcu tekstu, do podania własnej pary
 
 
#1 koalicja 2013-02-18 11:43
W tym zestawieniu brakuje kobiet. Lokalna polityka zdominowana jest przez mężczyzn i

w związku z tym mamy to, co mamy. Nuda, przewidywalność i kosmiczne alianse.

Kandydatów, ale też twórców artykułu :) prosiłbym o większą kreatywność. Nie będzie kobiet, nie będzie wyborów :P
 

Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.