Recenzje

Recenzje

30 lat po 13 grudnia

Problemy z jakimi mieli do czynienia Polacy 30 lat temu w grudniu 1981 roku w zestawieniu z tymi, z którymi musimy się borykać  dzisiaj, należą do całkowicie innej kategorii. Doświadczaliśmy wtedy, jako naród, braku  demokracji, wolności, suwerenności  narodowej. Chociaż i teraz można wśród naszych rodaków znaleźć osoby, które uważają, że obecna demokracja jest zmanipulowana przez media a suwerenność tracimy szukając miejsca dla Polski w federacyjnej Europie to jednak bezsporne wydaje się to, że możemy w pełni korzystać z wolności. 

Przekonałem się o tym obserwując dyskusję w Parlamencie Europejskim podsumowującą naszą prezydencję w UE. Miło było słyszeć o naszych przedstawicielach, że profesjonalnie i z zaangażowaniem przewodniczyli Europie przez ostatnie sześć miesięcy. Czar prysł kiedy potem przedstawiciele polskiej opozycji przedstawili inną ocenę tego półrocza.  Znowu pojawiły się komentarze o wojnie polsko – polskiej, prowadzonej dodatkowo na gościnnych występach na innym podwórku. Wydawało by się, że wygrały ponownie złe emocje.

Jednak myślę, że ten obrazek powinien uświadamiać nam jedną zasadniczą rzecz – żyjemy w czasach, w których w pełni doświadczamy WOLNOŚCI co zaledwie jeszcze 30 lat temu było cichym nierealnym marzeniem.

Teraz traktujemy to za tak naturalny stan, że warto sobie czasami przypomnieć, że bywało w naszej historii całkiem inaczej.

Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.