Recenzje

Recenzje

Muzyka jak życie

       O koncercie

       Miłym zaskoczeniem była wypełniona po brzegi sala CKiR. Publiczność dopisała, a autor tej recenzji bardzo mocno zawyżał średnią wieku osób, które pojawiły się w sobotni wieczór w Sali widowiskowej, aby posłuchać Meagre Quartet. Do pierwszego  mojego  spotkania z muzyką kwartetu na żywo zachęciła mnie zapowiadana premiera klipu, wśród którego twórców znalazł się między innymi Piotr Działakowski. Po obejrzeniu filmu jego autorstwaZ klangorem w tlebyłem ciekaw, jak zostaną połączone zdjęcia Piotra z muzyką Meagre Quartet. 

       O muzyce

      Zespół o swojej muzyce pisze, że: „można ją opisać jako fuzję rozmaitych gatunków, takich jak: współczesny jazz, free jazz, muzyka alternatywna i eksperymentalna itp.” I pewnie tak, jak nie da się w prosty sposób zaszufladkować ich muzyki, nie będzie też możliwa wspólna dla każdego słuchacza jednolita interpretacja. Ja odnalazłem w tej  muzyce odbicie tego, co spotyka mnie w życiu.  Muzyka Meagre Quartet - podobnie jak nasze życie - od delikatnego chaosu przechodziła w harmonię, z chwilowej „prawie ciszy” w  głośno zaakcentowane trąbką dynamiczne  „refreny”. I tak jak i w życiu jest czas na zabawę, tak też i podczas koncertu były takie chwile np. podczas bisu, gdy na żywo został zagrany „Grzyb”, utwór ilustrowany klipem, o którym wspomniałem na początku.

       Podsumowując

       Muszę przyznać, że było to dla mnie nieoczekiwanie ciekawe przeżycie. Dobrze, że zespołowi udało się zorganizować grupę przyjaciół, którzy pomogli w produkcji klipu. Mam nadzieję, że dzięki niemu zespół dotrze ze swoją muzyką do kolejnych słuchaczy.

       Prezent od zespołu – „Grzyb” w całości ;) 

Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.